Prospectum Prospectum Prospectum Prospectum
Hlavní stránka / Zprávy / Změny v oblasti působnosti předpisů o DPH od roku 2020

Změny v oblasti působnosti předpisů o DPH od roku 2020

úterý, 10 prosinec 2019

V roce 2020 vstoupí v souvislosti s novou směrnicí v platnost řada změn v oblasti této daně, dodávek zboží a služeb uvnitř Společenství a pravidel souvisejících s dodavatelským řetězcem. Některá ustanovení jsou upřesněna prováděním rozsudků Soudního dvora EU.

Změny v oblasti působnosti předpisů o DPH od roku 2020

Dodávky zboží uvnitř Společenství, dodavatelský řetězec a trojúhelníkový obchod

Nové předpisy poměrně přesně definují počáteční dodací podmínky. Jedním z nich je kontrola stavu aktivního plátce DPH. Číslo poplatníka musí být uvedeno na faktuře a poté v souhrnném celním prohlášení.

Druhou podmínkou je potřeba prokázat zásilku a prodejce musí mít alespoň dva doklady, např. platbu za přepravu a samotný dodací list.

Aby se uskutečnilo třícestné doručení, musí být zároveň provedeno mezi subjekty ze tří různých zemí a přeprava by měla být zajištěna zprostředkovatelem (osobně nebo na objednávku).

Rovněž jsou vyjasněna pravidla týkající se řetězových dodávek, tj. těch, ve kterých je alespoň jeden zprostředkovatel, ale zboží je přepravováno přímo od prvního dodavatele k poslednímu příjemci a zprostředkovatelé pouze přefakturují. V těchto situacích může nulovou sazbu použít pouze zprostředkovatel, který organizuje (tj. Objednává a platí) dopravu. Ostatní účastníci řetězce se musí zaregistrovat jako zahraniční plátce DPH v příslušné zemi.

 

Poskytování služeb v rámci komunity

Pokud jde o potřebu prokázat EU číslo DPH pro dodání zboží, lze předpokládat, že se tato povinnost bude vztahovat i na služby. Při absenci aktivního DIČ pro EU je povinnost vystavit fakturu se vstupní daňou na vstupu nebo - v případě online služeb - s daňou na vstupu ze země příjemce podle zjednodušeného režimu (MOSS).

 

Reverzní domácí poplatek

Od července 2020 chce česká vláda zavést neomezenou povinnost používat reverzní poplatek (převod daňové povinnosti obdobně jako u dodávek uvnitř Společenství) pro všechny tuzemské transakce v hodnotě nad 17 500 EUR. Evropská komise již udělila souhlas. Konečné rozhodnutí je na Radě EU, lze však očekávat kladné rozhodnutí.

 

Změny sazeb DPH

V souvislosti se zavedením povinnosti fiskalizovat (elektronická evidence výnosů) pro všechny subjekty přijímající platby v hotovosti, novela daňových předpisů snižuje daňové sazby u vybraného zboží a služeb:

Až 10% na elektronické časopisy a noviny, brožury a alba, kadeřnické a stravovací služby, opravy kol, úklidové služby, knihy a e-knihy.

Nové sazby vstoupí v platnost dne 1.4.2020.

 

Stojí za přečtení:

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl

https://ksiegowosc.infor.pl

https: //www.pit. pl

business Kontaktní údaje

Accounting & Outsourcing s.r.o.
Poděbradova 869

547 01 Náchod
Královéhradecký kraj
VAT EU: CZ08236534

Kde zaparkovat auto
kliknutím jej zobrazíte na mapě
+420 776 178 006 AANDO

Telefonický kontakt s kanceláří:
pondělí - čtvrtek
9:00 - 15:00
pátek
9:00 - 13:00
Návštěva kanceláře je možná POUZE po předchozí domluvě
account_balance_wallet Průměrný kurs valuty

23.02.2024
AUD 15.393 CZK
EUR 25.350 CZK
GBP 29.700 CZK
HUF 0.06528 CZK
PLN 5.883 CZK
SEK 2.272 CZK
USD 23.394 CZK
© 2010 - 2024 Accounting & Outsourcing s.r.o.